Blog > Komentarze do wpisu

Terminal Etiuda - wstyd Warszawy

Zawijana kolejka przed terminalem Etiuda - tak się wylatywało z Warszawy w świat 

Fot. Bartosz Bobkowski/AG  

Nareszcie! Na Okęciu koniec z odprawami pasażerów w terminalu tanich linii Etiuda. Sobota jest ostatnim dniem jej funkcjonowania.

Kilka razy miałem nieprzyjemność opuszczać w tym miejscu Warszawę. Wrażenia są niezapomniane, szkoda tylko, że raczej przykre. Ciasnota i prymitywne warunki (lepsze są chyba w Gabonie :-). Rozczulają mnie żale siwowłosych panów, którzy mówią o Etiudzie z sentymentem, że przez wiele lat, jeszcze w czasach PRL to było nasze okno na świat. W takim razie najwyższy czas, żeby je zamknąć. To żadne okno, to wielki wstyd przed całym światem.

Za pierwszym razem staliśmy tam z rodziną i znajomymi w kolejce, która nie kończyła się nawet na chodniku przed wejściem do Etiudy, ale dopiero na jezdni. Pracownicy lotniska co jakiś czas chodzili wzdłuż ogonka i wywoływali podróżnych do samolotów, które kończono odprawiać wcześniej. Bo oczywiście trudno było tak ułożyć rozkład lotów, żeby nie kumulowały się po 3-4.

Decyzja Portów Lotniczych o zamknięciu Etiudy jest jak najbardziej słuszna. Nie węszę w niej tylko spisku, że chodzi o wyciągnięcie większej kasy za droższe odprawy w terminalach 1 i 2. W końcu ktoś w PPL zrozumiał, że utrzymywanie baraku dla pasażerów chwały Okęciu nie przynosi. A sam pawilon można wykorzystać podczas rozbudowy (oby jak najszybciej!) lotniska. Dlatego dziwię się histerii kierownictwa linii Wizzair rozpętanej po ogłoszeniu decyzji o przeprowadzce tanich linii. Inni przewoźnicy jakoś się z tym pogodzili. Myślę, że także pasażerowie, choćby mieli płacić za bilet 30 zł więcej.

PS

Ciekawe, ile czasu zajmie ZTM likwidacja przystanków autobusowych pod Etiudą, bo o ich ustawienie nie można się było doprosić przez kilka ładnych lat.

(osa)

piątek, 27 marca 2009, osa_oraz_smik

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.chello.pl
2009/07/09 20:18:40
likwidujmy tak dalej tanie terminale i będziemy mieli(już mamy) najdroższe lotnisko na świecie - tylko mi nie mówcie, że wszyscy przesiądą się do pociągu czy autokaru. Skończy się na tym, że trzeba będzie dojechać X kilometrów od Warszawy, aby polecieć "tanią" linią - co będzie niekorzystne dla środowiska, i czasu pasażera...

Gazeta.pl Warszawa