Blog > Komentarze do wpisu

Wiadukt nie za wcześnie

Przygotowywanie ścianki zabezpieczającej nasyp wiaduktu od strony Śródmieścia Taka sama ścianka od strony Żoliborza 

Będzie za 6 tygodni, a kto wie, może jeszcze wcześniej - puchli z dumy urzędnicy ZMID-u/ZBoWiDu, kiedy udało im się podpisać (trzeba przyznać, że sprawnie i dość szybko) umowę na rozbiórkę i budowę prowizorycznego wiaduktu przy Dworcu Gdańskim. To już wiemy, że wcześniej to go nie będzie, a jak się uda, to najwyżej w 6-tygodniowym terminie.

Dziś zaczęła się rozbiórka starej konstrukcji nad torami PKP, która miała się skończyć... wczoraj. Tak zapewniali na samym początku wykonawcy, a ja wziąłem to za dobrą monetę i dałem nawet w papierze tytuł "Nowy wiadukt wielkanocny", spodziewając się jego otwarcia przed zbliżającymi się świętami. Nie chciałem być zrzędą, miałem nadzieję, że się uda. Już raz dostało mi się podczas konferencji prasowej od wiceprezydenta Wojciechowicza, kiedy skontrowałem jego obiecanki, że komplet nowych wiaduktów przy Gdańskim uda się odbudować w dwa lata (licznik bije od listopada 2008 r.).

Widać jednak, że realizmu nigdy dość. Zwłaszcza jeśli wiadukt jest nad torami PKP. Nie pamiętam, by kolejarze czegoś choć trochę nie opóźnili. W tym państwie urzędnikom raczej się nie spieszy. I tak też było z wiaduktem łączącym Śródmieście z Żoliborzem. A to stare przyczółki kolejarzom nie pasowały, a to wyłączanie z ruchu torów. Itd, itp. Dwa tygodnie w plecy na uzgodnienia.

Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby ZMID/ZBoWiD dogadał się z PKP, zanim wiadukt zamknięto dla ruchu, i gdyby jego rozbiórka zaczęła się dokładnie w tym samym dniu, czyli 1 marca. Ale taka normalność to już chyba marzenia ściętej głowy.

(osa)

poniedziałek, 30 marca 2009, osa_oraz_smik

Polecane wpisy

  • Kostka bauma w odwrocie?

    Blisko redakcji "Gazety Wyborczej" natknąłem się na dobiegający końca remont ul. Jazgarzewskiej - przecznicy ul. Chełmskiej. Można się tamtędy dostać do podupad

  • Obóz autobusowy na Obozowej

    Na czas remontu wiaduktu kolejowego nad ul. Obozową, który ma być rozebrany i odbudowany do końca listopada 2017 r., oraz wykonywanych przy okazji prac tramwajo

  • Wiadukt przy Dworcu Centralnym ciągle się sypie, może go zburzyć?

    Po niedawnej akcji obywatelskiej fejsbukowiczów z profilu "Święte krowy warszawskie", która polegała na obronie przystanku autobusowego przy Dworcu Centralnym "

Komentarze
Gość: coffin, *.ericsson.net
2009/03/31 10:42:16
(licznik bije od listopada 2009 r.) - Chyba "do" ??
-
Gość: osa, *.agora.pl
2009/03/31 13:16:48
Miało być od listopada 2008 r. Poprawione, dziękuję.

Gazeta.pl Warszawa