Blog > Komentarze do wpisu

Guzik Hanny popchnie Annę

Mam wrażenie, że cokolwiek ważnego dzieje się z tarczami do drążenia II linii metra (szkoda tylko że z wielomiesięcznym opóźnieniem), miejscy urzędnicy od razu dostają małpiego rozumu. Najpierw więc było chrzczenie tych urządzeń niczym okrętów (szampanem - średnio udane, bo butelka rozbiła się dopiero za trzecim razem), potem asysta wszystkich świętych przy ich umieszczaniu w szybie startowym. Jutro odcinek trzeci tego serialu - jego zapowiedź w oficjalnym komunikacie ratusza wydała mi się tak śmieszna, że poniżej przytaczam go w całości (polecam fragment o pierwszym urobku i sandałach):

(osa)


Fot. Mateusz Baj/AG

„Anna” rusza do pracy

Już jutro pierwsza z tarcz TBM, które zbudują tunele centralnego odcinka II linii metra, rozpocznie pracę na rondzie Daszyńskiego. Do końca roku „Anna” ułoży południowy tunel, łączący stację Daszyńskiego ze stacją Świętokrzyską.

W środę, 16 maja 2012 r., o godz. 12.30 na placu budowy stacji „Daszyńskiego” ruszy tarcza „Anna”. Uruchomi ją Prezydent m.st. Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. W wydarzeniu udział wezmą także wiceprezydent m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz, prezes Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Jerzy Lejk oraz dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie Leszek Ruta.

Orientacyjny scenariusz:

12.00 – Zejście na teren budowy metra

12.30 – Uruchomienie tarczy TBM przez Prezydent m.st. Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz

12.50 – Ukazanie pierwszej partii wydrążonego materiału

13.00 – Nagrania indywidualne

13.30 – Spodziewane zakończenie

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o zaopatrzenie się w kryte obuwie na płaskim obcasie – osoby w nieodpowiednim obuwiu (np. buty na wysokim obcasie, sandały) nie będą wpuszczane.

Zainteresowanych przedstawicieli mediów zapraszamy w godz. 11.30-12.00 od strony Ronda Daszyńskiego. Po godzinie 12.00 wejście na teren budowy nie będzie możliwe.

wtorek, 15 maja 2012, osa_oraz_smik

Polecane wpisy

  • Nonsens z wydłużaniem metra

    Fot. Maciek Jaźwiecki/AG Tak wygląda już przeszło pół kilometra tunelu drugiej linii pod ul. Górczewską, a ja w nim. Mina zadowolona, bo w niespełna miesiąc i t

  • Czas pomyśleć o nowej trasie dla III linii metra

    Napisałem krytyczny komentarz o pomyśle urządzenia wzdłuż ul. Terespolskiej na Grochowie tzw. woonerfu. Ni to deptak, ni to promenada - niektórzy próbują tłumac

  • Kawałek metra kosztem czego?

    Wygląda na to, że władze Warszawy podejmą wkrótce decyzję o przyspieszeniu budowy końcówki II linii metra ze stacjami Lazurowa, Chrzanów, Połczyńska i bazą tech

Komentarze
Gość: inspektor Kot, *.aster.pl
2012/05/15 18:40:58
Nie zdziwię się, jeśli oprawią ten wydrążony materiał jako relikwię i umieszczą w świątyni opatrzności (czy jak się tam ona nazywa).

Swoją drogą frustruje mnie cholernie, że moja trasa z domu do pracy przebiega dokładnie wzdłuż II linii. Pewnie jak w końcu otworzą już nie będę tam pracował. Podobnie miałem z I linią - Wawrzyszew otworzyli prawie dokładnie wtedy, kiedy przestałem tam pracować. Mają wyczucie.
-
2012/05/16 09:10:47
Na tę uroczystość przy tej pogodzie i tak chyba nikt nie przyjdzie w japonkach. Zapewne ten fragment o butach przepisano z przepisów Bhp dotyczących przebywania na terenie budowy.
Druga sprawa to ktoś od PR-u w ratuszu jest nadgorliwy. Po bezsensownej imprezie na nieskończonym do dzisiaj, a zapewne i do późnej jesieni Moście Północnym w budowie im Marii Skłodowskiej-Curie szykuje się kolejna propagandowa szopka.
Mogli by być konsekwentni.
I może dlatego warto by się zapytać w ratuszu o imprezę w z okazji otwarcia kładki nad Wawelską?
Zresztą w przypadku 3/4 Mostu Północnego, czyli drogi dla rowerów, chodnika i torowiska również oczekuję hucznego otwarcia, choćby to było w grudniu.
-
Gość: wmraf, *.dsk.uw.edu.pl
2012/05/16 09:48:16
Ja problemu nie widzę. Impreza godzinna, więc wcale nie taka długa, a uruchomienie tarcz i tak spotyka się z zainteresowaniem mediów, więc trzeba było udostępnić to wydarzenie kamerom. I nie ma co się dziwić politykom, że chcą się pokazać. Nie wiem, dlaczego miałoby to kogokolwiek zaskakiwać czy nawet drażnić.
Fragment o butach też jest słuszny. Wśród dziennikarzy też są ludzie bezmyślni, którzy przyjdą nieodpowiednio ubrani, nie zostaną wpuszczeni, a potem będą pisać, że władza wpuszcza na imprezy tylko "swoich" dziennikarzy.

Gazeta.pl Warszawa