Blog > Komentarze do wpisu

Mostek obok mostu

Zwiedzałem dzisiaj plac przebudowy mostu Grota-Roweckiego, przechodząc z Żerania na Żoliborz po jego stalowej płycie - wygląda na to, że będzie to najszersza przeprawa mostowa w Polsce. Robi wrażenie zaangażowanie wykonawców tej inwestycji i postęp prac - w ciągu dnia pracuje średnio 800-900 osób na 4,6-kilometrowym odcinku od Żerania do Powązek, na samym moście - ok. 130 osób. Może chociaż to pocieszy stojących w ogromnych korkach na czynnej połówce mostu Grota. Robotników widać od rana do wieczora, a jak nie widać, pracują w czymś w rodzaju komory pod płytą mostu, gdzie też jest dużo do wykonania.

Szczegółowa relacja z przebudowy mostu Grota razem z profesjonalnymi zdjęciami ukaże się wkrótce na łamach "Gazety Stołecznej", a w blogu jeszcze kilka słów o małym mostku, który powstaje trochę w cieniu dużego. To przejście nad tzw. kanałkiem w parku na Kępie Potockiej:

Wcześniej nic nie zapowiadało, że mostek zmieni lokalizację, wcześniej bowiem znajdował się po północnej, bielańskiej stronie Trasy AK - tu widać jego fragment z prawej strony, zanim zaczęła się rozbiórka:

Tamto przejście nad "kanałkiem" zostało zburzone zimą, a niedawno stanęły konstrukcje zwiastujące odbudowę mostka w nowym miejscu - po południowej, żoliborskiej stronie Trasy AK:

Z boku widać, że przejście będzie posadowione o wiele wyżej niż poprzednie. Można mieć wątpliwości, czy to potrzebne, bo pod spodem nie pływają przecież wielkomorskie statki tylko co najwyżej kajaki, no i kaczki i tym podobne ptactwo. Dzisiaj trwały przygotowania do montażu nowej konstrukcji:

Pierwsza połówka dużego mostu Grota ma być gotowa na początku października.

(osa)

wtorek, 08 kwietnia 2014, osa_oraz_smik

Polecane wpisy

  • Kładka - tak, ale bez zebry w poprzek Wisłostrady

    Materiały konkursowe Na tej wizji niepotrzebnie skupiła się uwaga zarówno przeciwników, jak i zwolenników zapowiadanej przez ratusz kładki pieszo-rowerowej prze

  • Dla kogo buspas na moście Krasińskiego?

    Po burzliwych konsultacjach społecznych w sprawie mostu Krasińskiego powstała świetna koncepcja ul. Krasińskiego między pl. Wilsona a Wisłostradą (jezdnie z jed

  • Dlaczego most zamknięty po meczu

    Po Euro 2012 utarł się w Warszawie fatalny obyczaj, że po meczu rozgrywanym na Stadionie Narodowym zamyka się dla ruchu most Poniatowskiego i puszcza tamtędy wr

Gazeta.pl Warszawa