Blog > Komentarze do wpisu

Więcej takich remontów!

Remont ul. Elektoralnej, która jest wygodnym skrótem między pl. Bankowym a al. Jana Pawła II przy Hali Mirowskiej, wprawdzie jeszcze się nie skończył, ale widać już, że będzie to kawał dobrej roboty. Cieszy wymiana nawierzchni, która była już bardzo zniszczona - dziury, łaty i wystające studzienki, a wszystko na tyłach ratusza.

Prac nie prowadzi jednak Zarząd Dróg Miejskich, tylko śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych, który od wielu lat konsekwentnie naprawia podlegające mu ulice w dzielnicy. Trzeci sezon trwa np. wyrównywanie bruku i wymiana chodników na Starym Mieście (latem rozkopano Jezuicką na tyłach katedry, teraz od jej frontu ul. Świętojańską). Efekty są imponujące, co widać zwłaszcza na Rynku Starego Miasta, Nowomiejskiej czy Szerokim Dunaju. W tym roku ZTM remontuje też Świętojerską i Hożą.

Na Elektoralnej wypada szczególnie pochwalić jakość wykonanych chodników. To już nie żadna tandetna kostka betonowa, tylko duże płyty. Jest równo, oby tego efektu nie zepsuły parkujące samochody. Zwraca uwagę jasny pas z rowkami, który będzie służył pieszym niewidomym lub niedowidzącym, którzy poruszają się o lasce. W Warszawie to wciąż rzadkość, choć ostatnio podobny rowkowany pas powstał przy okazji wytyczania docelowego przejścia dla pieszych przez ul. E. Plater przy Dworcu Centralnym.

I jeszcze coś dla entuzjastów warszawskich staroci. Inwestor przewidział, a wykonawca - firma Mabau - zachowała podczas remontu Elektoralnej oryginalne, kamienne krawężniki i podjazdy bramne. Wygląda to doskonale.

Teraz czekamy na zapowiedziane na początku tego tygodnia przez pełnomocnika rowerowego ratusza wpuszczenie na Elektoralną cyklistów pod prąd, czyli od al. Jana Pawła II do pl. Bankowego. Byłoby to bardzo wygodne połączenie.

(osa)

PS Po lekturze tego wpisu śródmiejski radny Daniel Łaga (PO) przysłał mi mejl: "W uzupełnieniu przysyłam dodatkowe informacje http://mapabarier.siskom.waw.pl/na-elektoralnej-powstana-sciezki-dotykowe/
A pod koniec czerwca rozmawialiśmy z biurem Drogownictwa, biurem Koordynacji, ZDM i ZTP na Komisji Zdrowia w Dzielnicy Śródmieście o możliwości rozwoju programu wizji lokalnej wspierającej KDSy i jest zielone światło dla programu pilotażowego, ale więcej o tym powie Adam Zając i Iza Sopalska, bo oni rzeczywiście przy tym pracują, a ja dbam, żeby mieli szybko pootwierane drzwi w mieście do współpracy".

sobota, 27 września 2014, osa_oraz_smik

Polecane wpisy

  • Remont torów bez dwukierunkowych tramwajów

    Dla pasażerów brak tramwajów przez prawie trzy miesiące to przykra niedogodność. A tak właśnie będzie na Puławskiej. Akurat tutaj tramwaje są głównym środkiem k

  • Zaklejony remont

    Mamy weekend, ale znów nie ma weekendowego remontu ul. Potockiej na Żoliborzu. Ileż to już razy słyszałem jego zapowiedzi. Ostatnie ruchy drogowców dawały pewną

  • Dużo huku z powodu bruku

    Ucieszyła mnie dzisiejsza informacja o wpisaniu do ewidencji zabytków aż 61 brukowanych ulic w Warszawie. Niewątpliwie tworzą one specyficzny klimat także dzisi

Komentarze
Gość: michal, *.static.chello.pl
2014/09/28 15:03:03
Byłem, widziałem, też jestem pod wrażeniem. Przydałaby się jeszcze wymiana opraw oświetleniowych na odpowiednie dla żarówek typu metahalogen. Dzięki temu urok ulicy byłoby można podziwiać także po zmierzchu.
-
2014/09/28 22:41:35
A w zasadzie nad czym ten zachwyt? Że chodnik równo ułożyli? Bo projektowo to niestety warszawska kiła jest.

Zabudowano kawałek powierzchni wyłączonej z ruchu przed przejściem dla pieszych, ale już np. na narożnikach z Orlą nie - efektem będzie doskonałe miejsce do zaparkowania "na chwilę". W poprzek przejść dla pieszych pociągnięte ordynarne rynsztoki, zamiast korekty odwodnienia - a przecież to nie weekendowe frezowanie. Żadnych elementów uspokojenia ruchu, ani koło szkoły ani przy skrzyżowaniach.

Jak się porówna to z modernizacjami ulic śródmiejskich np. w Budapeszcie, to niestety widać przepaść cywilizacyjną dzielącą Warszawę od Europy.

Gazeta.pl Warszawa