Blog > Komentarze do wpisu

Jadą święta

Fot. Kuba Atys/AG

Jak Wam się podoba tegoroczna iluminacja świąteczna w Warszawie? Moim zdaniem jest wyjątkowo udana. Na Boże Narodzenie wystrojono rekordowo dużo ulic na obu brzegach Wisły, a każda z nich ma oryginalny wzór dekoracji, podobnie mosty Śląsko-Dąbrowski i Poniatowskiego. Zdarzają się też akcenty komunikacyjne jak ten autobus z prezentami - jelcz ogórek - z przystanku na placu Na Rozdrożu. Dostaję pytania, czy to mój ulubiony element. Owszem, jest pomysłowy, ale najbardziej podoba mi się paw z narożnika Alej Ujazdowskich i Pięknej:

Paw wygląda imponująco nawet za dnia, kiedy się nie świeci. Ilekroć przejeżdżam obok, widzę, jak ludzie robią sobie przy pawiu zdjęcia, a nawet go dotykają. Absolutny hit.

Całkiem inny akcent świąteczny wkroczył na pętlę tramwajową linii 15 Marymont-Potok, na której w 2017 r. ma wyrosnąć przegłosowany w budżecie obywatelskim ogród Frutti per Tutti (bardzo jestem ciekaw):

Na razie stanęły choinki. Mam wrażenie, że w tym roku handluje się nimi niemal na każdym rogu. Mnóstwo towaru, a ceny wcale nie takie niskie. Nasze domowe, dość mikre drzewko, które sięga mi nieco powyżej pasa, kosztowało 70 zł.

Iluminacja rozwesela warszawskie ulice. Niestety, w naszej redakcji będą to bardzo smutne święta. Tak jak nigdy dotąd.

(osa)

czwartek, 22 grudnia 2016, osa_oraz_smik

Polecane wpisy

  • Przystanek z bezużyteczną mapą

    Trwająca od wielu tygodni dyskusja na temat trzeciorzędnego znaczenia - o nowym logo warszawskiego transportu publicznego (ładne - brzydkie, za małe - za duże,

  • Koszmarne kładki i jeszcze gorsze pseudowindy

    Tę kładkę znałem do tej pory tylko jako kierowca. To znaczy chwaliłem ją sobie za to, że mogę w miarę szybko przejechać tędy samochodem. Korzystne okazało się t

  • Sokole oko na przystanek

     Czy widoczne już przedłużenie ul. Sokolej na krótkim, niespełna 200-metrowym odcinku między ul. Zamoyskiego a Targową rzeczywiście ułatwi ruch w tej cz

Komentarze
Gość: Baba, 195.184.83.*
2016/12/23 07:51:26
Mimo wszystko- Najlepsze życzenia i podziękowania za komentarze i informacje. Oby po smutnych dniach nadeszły te weselsze, lepsze... Trzeba mieć nadzieję..
A iluminacje w Warszawie w tym roku, rzeczywiście piękne.
-
Gość: pyt, *.centertel.pl
2016/12/23 09:36:23
dlaczego smutne święta?
-
Gość: PH, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/12/24 12:34:26
Moim zdaniem najładniejsza iluminacja jest na Agrykoli, nad którą na całej długości od Alej Ujazdowskich do podnóża skarpy wisi coś w rodzaju świecącego baldachimu. Przy tej okazji polecałbym też Pana uwadze organizację ruchu na tej ulicy. Formalnie piesi są tam zobowiązani do korzystania z wąskich chodników, tym mniej wygodnych, że biegną sporo powyżej ulicy. Obowiązuje tam zakaz ruchu z wyjątkami dla służb miejskich i rowerów, natomiast nie ma żadnego oznakowania zezwalającego na ruch pieszych po jezdni. Oczywiście nikt się do tego nie stosuje, w świąteczne dni tłumy spacerowiczów chodzą ulicą, która funkcjonuje jako deptak, ale formalnie wszyscy oni łamią prawo. Uświadomił mi to strażnik miejski, który na moją interwencję związaną z nieuprawnionymi wjazdami samochodów odpowiedział, że nie mam co się czepiać, bo sam powinienem iść po chodniku, nie po jezdni. Osobny temat - zakaz ruchu jest tam ustawicznie łamany przez kierowców, którzy wykorzystując indolencję straży miejskiej i policji, robią sobie skrót od Alej do Wisłostrady. By się o tym przekonać, wystarczy przejść się tamtędy w godzinach szczytu.
-
Gość: m, *.internetdsl.tpnet.pl
2017/01/01 21:19:48
Na Starówce też nie ma żadnych znaków dopuszczających ruch pieszych po jezdni. Ani na Chmielnej. W ogóle chyba nie ma zwyczaju stawiania jakichś specjalnych znaków w takich miejscach.

Gazeta.pl Warszawa