Blog > Komentarze do wpisu

Obóz autobusowy na Obozowej

Na czas remontu wiaduktu kolejowego nad ul. Obozową, który ma być rozebrany i odbudowany do końca listopada 2017 r., oraz wykonywanych przy okazji prac tramwajowych na krótkim tylko, niestety, odcinku Płocka - Wawrzyszewska (harmonogram, który widziałem, przewiduje, że potrwają aż do 20 sierpnia) Zarząd Transportu Miejskiego podstawił pasażerom zastępczą linię autobusową Z-3 (Wawrzyszewska - Trasa W-Z - Dworzec Wschodni). Ponieważ zastępstwo to okazało się niewystarczające, zwłaszcza na pozbawionej tramwajów Pradze, podkręcono częstotliwość kursów do 5 minut.

Dziś rano po konferencji prasowej w siedzibie stołecznego Centrum Bezpieczeństwa przy Młynarskiej związanej z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa byłem zapewniany, że objazdy zamkniętego odcinka Obozowej nie powodują większych utrudnień. Zarówno na Woli, jak i na Bemowie. Szkoda więc, że ratusz nie zdecydował się na większy remont wzdłuż tej ulicy planowany od początku dekady. Teraz tramwajarze mają czekać, aż skończy się budowa II linii metra na równoległej Górczewskiej, czyli przynajmniej do 2020 r.

Z ciekawości przejechałem się z Młynarskiej na Obozową i mimo że było to już po godzinach porannego szczytu, natknąłem się na zgoła inny problem. Akurat jeden z autobusów linii Z-3 zbliżał się do pętli (a jednocześnie ruszył z niej inny na Pragę), co oznaczało dla jadących za nim kierowców przymusowe postoje na przystankach. Gorzej, że autobus całkowicie zatarasował zawrotkę na Obozowej między Wawrzyszewską a zamkniętym odcinkiem pod rozbieranym wiaduktem PKP:

Kierowca tego przegubowego mercedesa nie miał innego wyjścia, bo przed nim ustawiła się kolejka czterech autobusów czekających na odjazd w kierunku Dworca Wschodniego:

Na przeciwległej jezdni Obozowej i jej przecznicy - ul. Wawrzyszewskiej z dojazdem od strony Powązek - powstał korek:

Trzeba było sobie jakoś radzić. Przetarłem innym szlak przez niezdemontowane jeszcze tory tramwajowe:

Dalej też było zwężenie, ale już łatwiejsze do ominięcia - widać, że kierowca pierwszego autobusu czekającego na odjazd starał się posunąć jak najbardziej do przodu:

Dłuższy postój autobusów powinien zostać zaplanowany na drugim końcu trasy - przy Dworcu Wschodnim jest dla nich więcej miejsca niż przy Obozowej. Tyle dobrego, że od przyszłego tygodnia przejazd Obozową na wysokości wiaduktu PKP ma być przywrócony dla samochodów i autobusów, które pojadą dalej - przez Koło do pętli Nowe Bemowo.

A prace torowe? Idą jakoś niemrawo. Robotników niewielu. Choć przejazd dla tramwajów na Obozowej jest nieczynny ósmy dzień, dopiero zdjęto kawałek torów i trwa wybieranie gruntu pod starymi podkładami. Oby powstało tu zielone, trawiaste torowisko:

(osa)

poniedziałek, 03 lipca 2017, osa_oraz_smik

Polecane wpisy

  • Remont torów bez dwukierunkowych tramwajów

    Dla pasażerów brak tramwajów przez prawie trzy miesiące to przykra niedogodność. A tak właśnie będzie na Puławskiej. Akurat tutaj tramwaje są głównym środkiem k

  • Zaklejony remont

    Mamy weekend, ale znów nie ma weekendowego remontu ul. Potockiej na Żoliborzu. Ileż to już razy słyszałem jego zapowiedzi. Ostatnie ruchy drogowców dawały pewną

  • Dużo huku z powodu bruku

    Ucieszyła mnie dzisiejsza informacja o wpisaniu do ewidencji zabytków aż 61 brukowanych ulic w Warszawie. Niewątpliwie tworzą one specyficzny klimat także dzisi

Komentarze
Gość: Mirek, *.dynamic-ww-10.vectranet.pl
2017/07/03 23:03:03
Tramwajarze nie muszą się spieszyć - kolej daje im 4 miesiące w prezencie na ten remont.
Właśnie - warto zauważyć nową jakość w tramwajach po drugiej stronie wiaduktu - pasażerowie wreszcie mogą być wożeni po rozjeździe nakładkowym i nie muszą odbywać dodatkowych setek metrów spacerów.
-
2017/07/04 14:18:49
Nie wiem jak u was ale u mnie autobusy, to dalej trochę przedpotopowe pojęcie - większość mogła wozić towarzysza Gierka czy Wałęsę, a ich stan od tamtej chwili niewiele się zmienił. Jakby u nas stała taka kolejka, to nie można by było zrobić nawet 1 zdjęcia Panowie. Serio. Tak kopcą stare diesle, że normalnie strach czy to nie truje bardziej niż papierosy. Przecież układ zasilania silnika można regenerować!
-
2017/07/04 19:52:20
A z jakiego miejsca ten komentarz? Autobusy podczas postoju na Obozowej miały wyłączone silniki

Gazeta.pl Warszawa